Setkání pod Trúbou

2008-07-19

Motoristické setkání historických závodních vozidel a bývalých závodníků. Tak je  charakterizovaná akce na Programu vydaném k tomuto setkání. Vůbec poprvé se na zdejší trati jel závod v neděli 14. července 1958. Tehdy uspořádal závod okresní autoklub Svazarmu v Novém Jičíně. Pěkný závod sledovalo 10 000 diváků a potvrdilo se , že další ročníky by mohli být uspořádany jako mezinárodní. V sobotu 19. července  2008 se ve Štramberku pod Trúbou uskutečnil III. Ročník motoristického setkání. Nejelo se ani na čas, ani na pravidelnost, nikdo nic neměřil, ale přesto se jelo jako o život. Byli zde na setkání i jezdci, kteří zde závodili před čtyřiceti lety. Každý, kdo projel startem byl najednou jako v jiném světě - plný plyn, burácení motoru, prudké dobrždění před zatáčkou, fandové lemující trať.... prostě jako za starých dobrých časů. A kdo zvítězil??? Každý!!! Každý, kdo se zde měl možnost svézt. Po zásluze byl také každý jezdec odměněn zlatým pohárem a taškou plnou pozorností od sponzorů akce. Velké díky patří člověku, který to vše velmi dobře zorganizoval, o vše se staral i po dobu trvání tohoto setkání. Je to pan Jiří Raška.